کسب درآمد از اینترنت با خرید و فروش دامنه

در این مطلب با یکی دیگر از روش های کسب درآمد از اینترنت آشنا خواهیم شد و به آموزش کسب درآمد از خرید و فروش دامنه خواهیم پرداخت.

اگر می خواهید به صورت کامل با جزئیات این روش و نحوه ی کسب درآمد از آن آشنا شوید، با میلیونر باش همراه باشید.

همچنین اگر با دامنه و انواع آن آشنایی کافی ندارید و یا با فرآیند خرید و ثبت دامنه آشنا نیستید، پیشنهاد می کنم ابتدا مقاله آشنایی با دامنه و نکات مربوط به آن را مطالعه بفرمایید تا با تمامی مسائل فوق و ویژگی های یک دامنه خوب آشنا شوید.

کسب درآمد از خرید و فروش دامنه

کسب درآمد از خرید و فروش دامنه

احتمالا تا کنون سایت های خرید و فروش دامنه را مشاهده کرده اید و یا با وارد کردن یک دامنه در مرورگر خود و باز شدن یک سایت، با پیغامی با مضمون “این دامنه به فروش می رسد” روبرو شده اید. ما امروز می خواهیم دقیقا به همین روش کسب درآمد بپردازیم و شما را به صورت کامل با جزئیات این روش آشنا کنیم.

ثبت دامنه و قرار دادن آن برای فروش، می‌تواند یکی از راه های جانبی کسب درآمد از اینترنت باشد. تا کنون افراد زیادی وارد این بازار شده اند. عده ای از این راه به درآمدهای مطلوب دست یافته اند و بسیاری نیز تنها متحمل ضرر شده اند.

بنابراین بسیار مهم است که اگر می خواهید وارد این بازار شوید، ابتدا اطلاعات خود را در مورد دامنه و ویژگی های یک دامنه خوب و ارزشمند افزایش دهید و سپس با صبر و پشتکار لازم، وارد این بازار شوید. در غیر این صورت از ورود به این بازار نتنها سودی عایدتان نمی شود بلکه احتمالا ضرر نیز خواهید کرد.

بسیاری از افراد با تصور اینکه هر دامنه ای ارزشمند است و بدون اطلاعات و دانش کافی، اقدام به ثبت دامنه‌هایی می‌کنند که هیچ ارزشی ندارند و متحمل خسارت می شوند. اما عده ای دیگر، با دانش کافی نسبت به ویژگی های یک دامنه خوب و مقداری آینده نگری، دامنه هایی را به ثبت می رسانند که به راحتی و پس از فروش، سرمایه آنان را ده ها برابر می کند.

فلسفه کسب درآمد از خرید و فروش دامنه

تا کنون به معامله گران موفق زمین فکر کرده اید؟ منظورم کسانی است که توانسته اند ثروت هنگفتی را از راه خرید و فروش زمین کسب نمایند. فکر می کنید، آن ها دقیقا چگونه عمل می کنند؟ آیا گران ترین زمین های شهر را خریده اند و با فروش آن زمین ها به ثروت فراوان دست یافته اند؟

بی شک پاسخ منفی است. آن ها خیلی خوب ویژگی های یک زمین خوب و قابل پیشرفت را می شناسند و دست بر روی چنین زمین هایی می گذارند. زمین هایی که در حال حاضر قیمت چندانی ندارند اما به زودی دارای ارزش فراوان خواهند شد. چنین زمین هایی را شکار می کنند و صبر می کنند تا در فرصت مناسب، با بهترین قیمت آن را برای فروش عرضه نمایند.

کسب درآمد از خرید و فروش دامنه دقیقا به همین شکل است با این تفاوت که در این تجارت، کالای مبادله شده، دامنه است و بنابراین میزان سرمایه لازم برای شروع کار بسیار بسیار کمتر اما درصد سود می تواند بسیار بیشتر باشد.

یا بازار شماره های رند موبایل را در نظر بگیرید، هر روز به تعداد متقضیان اضافه می شود و شماره های رند کمتری باقی می ماند و بنابراین روز به روز بر قیمت آن ها افزوده می شود.

اوضاع دامنه ها نیز به همین شکل است با این تفاوت که دامنه ها را خود شما می سازید و اگر ترکیب رندی در نظر بگیرید که تا کنون کسی آن را ثبت نکرده است، به راحتی خواهید توانست، آن را به نام خود ثبت نمایید و مالک آن شوید.

بررسی یک مثال برای درک بهتر پتانسیل موجود در کسب درآمد از خرید و فروش دامنه

به عنوان مثال شما ۱۰۰۰ دامنه ir. را که می دانید در آینده پرطرفدار خواهد شد به مدت یکسال به نام خود ثبت می کنید. اگر شما در انتخاب این ۱۰۰۰ دامنه هوشیار و موفق عمل کنید، می توان محاسباتی مانند زیر در نظر گرفت.

محاسبات

مجموع سرمایه ای که برای ثبت ۱۰۰۰ دامنه پرداخت می کنید:

شما می توانید هر دامنه های ir. را با قیمت ۵۰۰۰ تومان از نمایندگی های فروش دامنه خریداری نمایید. بنابراین مجموع هزینه ای که برای ثبت این ۱۰۰۰ دامنه خواهید کرد، مبلغ ۵ میلیون تومان است.

درآمدی که از فروش این ۱۰۰۰ دامنه بدست خواهید آورد:

اگر در انتخاب دامنه ها هوشیار و موفق عمل کرده باشید و در فروش نیز با مهارت عمل کنید، خواهید توانست این دامنه ها را با قیمت های مناسب در طول یکسال به فروش برسانید.

تذکر: شما می توانید دامنه هایی که درست انتخاب شده اند را با مبالغی بالای ۱۰۰ هزار تومان به فروش برسانید. دامنه ای که واقعا فوق العاده باشد و طرفداران زیادی داشته باشد، حتی ممکن است تا چند میلیون تومان نیز بتوان برای آن قیمت تعیین کرد. اما اگر دامنه ها را درست انتخاب نکرده باشید و با پیش فرض های غلط اقدام به ثبت دامنه نمایید، ممکن است حتی ۵۰۰۰ تومان هم نتوانید آن دامنه را به فروش برسانید.

به هر حال ما در این مثال فرض می کنیم، شما عملکرد خوبی داشته اید و توانسته اید دامنه هایی به ثبت برسانید که پس از گذشت یکسال، تمام آن ها را با میانگین قیمت ۷۰۰۰۰ تومان به فروش رسانده اید.

بنابراین میزان درآمد شما از فروش این ۱۰۰۰ دامنه برابر با ۷۰ میلیون تومان خواهد بود.

سود خالص شما از خرید و فروش دامنه در این مثال:

بنابراین با یک عملکرد خوب، شما توانسته اید سرمایه خود را در مدت زمان یکسال، ۱۴ برابر کنید و ۶۵ میلیون تومان سود خالص به خود اختصاص دهید. که حتی اگر از این میزان ۱ الی ۲ میلیون تومان را هم صرف بازاریابی، تبلیغات یا راه اندازی سایت نمایید، بازهم سود باقی مانده برای شما بسیار مناسب خواهد بود.

حال که با فلسفه کسب درآمد از خرید و فروش دامنه آشنا شدید، بهتر است به این مساله بپردازیم که چه افرادی برای این نوع کسب و کار عملکرد بهتری خواهند داشت. یا به عبارتی داشتن چه ویژگی ها و اطلاعاتی، می تواند موفقیت ما را در این روش تضمین نماید.

اطلاعات و ویژگی هایی که برای موفقیت در خرید و فروش دامنه نیاز است

 • باید اطلاعات جامع و دقیقی نسبت به دامنه، ثبت دامنه و قوانین انتقال دامنه داشته باشید.
 • باید ویژگی های یک دامنه خوب را بشناسید و بتوانید دامنه های با ارزش را به خوبی تشخیص دهید.
 • باید سلیقه مردم را در انتخاب دامنه به درستی درک کنید و همچنین هیجانات جامعه را به خوبی بشناسید. گاهی به واسطه نام یک فیلم یا سریال و یا دیالوگی که در آن فیلم مطرح می شود، یک کلمه تبدیل به دامنه پرطرفدار می شود که اگر زود این فرصت را درک کنید و برای ثبت آن اقدام نمایید، ممکن است سود بسیار مناسبی عایدتان شود.
 • برای کسب درآمد از خرید و فروش دامنه ، باید به درستی درک نمایید که کدام اقشار جامعه حاضر هستند برای تهیه یک دامنه مناسب، بیشتر هزینه کنند و دامنه هایی را انتخاب نمایید که برای آن ها جذاب باشد.
 • همواره بهترین سایت های خرید و فروش دامنه را بررسی نمایید، تا از قیمت ها با خبر باشید و بتوانید با بهترین قیمت، دامنه ها را بخرید و به فروش برسانید.
 • باید صبور باشید و در فروش دامنه عجله نکنید.
 • در بازاریابی و تبلیغات نیز باید موفق عمل کنید.
 • باید فروشنده خوبی باشید و مهارت های لازم برای متقاعد کردن خریدار و جلب اطمینان او را بلد باشید.

حال بهتر است به ویژگی های یک دامنه خوب بپردازیم.

چه دامنه های ارزش بالایی دارند؟

 • دامنه‌های بامعنی و کوتاه، که حاوی عبارات جذاب هستند.
 • دامنه هایی که مشابه خارجی معروف دارند. مانند facebook.ir
 • دامنه های مخفف که تلفظ زیبایی دارند. مانند isna.ir
 • دامنه هایی که چندین عدد پشت سرهم دارند و موجب یک آهنگ زیبا می شوند. مانند ۷۰۸۰
 • دامنه هایی که به راحتی در ذهن مخاطب باقی می مانند.
 • دامنه هایی که حاوی کلمات کلیدی پرطرفدار هستند.

چه دامنه هایی معمولا ارزش کمتری دارند؟

 • دامنه هایی که در آن ها از کلمات خارجی نا آشنا و طولانی استفاده شده است.
 • دامنه هایی که ترکیبی از عدد و حروف هستند و هارمونی مناسبی هم ندارند.
 • دامنه هایی که با یک اسم ترکیب می شوند. مانند miladhost.ir
 • دامنه هایی که بین کلمات آن از خط فاصله استفاده می شود. مگر اینکه کلمات خیلی خیلی جذاب و پرطرفدار باشد.
 • دامنه هایی که طولانی هستند.
 • دامنه هایی که از عبارات منفی در آن ها استفاده شده است.
 • دامنه هایی که می توان آن ها را به چندین صورت نوشت.
 • دامنه هایی که در آن ها غلط املایی وجود دارد.

روش های مناسب برای فروش دامنه

شما می توانید از چهار روش زیر برای فروش دامنه هایی که به ثبت رسانده اید، استفاده نمایید:

۱- استفاده از سایت های خرید و فروش دامنه

شما می توانید دامنه هایی را که به ثبت رسانده اید، در سایت هایی که به خرید و فروش دامنه مشغول هستند، عرضه کنید.

در این سایت ها شما دامنه خود را با قیمت مدنظرتان ثبت می کنید و شماره تماس خود را نیز قرار می دهید. سپس افرادی که متقاضی دامنه های ثبت شده توسط شما باشند، با شما تماس می گیرند و می توانید توافقات لازم را بر سر نحوه انتقال و قیمت انجام دهید.

یکی از بهترین سایت هایی که در این زمینه به فعالیت مشغول است، سایت rond.ir است که می توانید از آن برای جذب مشتری و فروش دامنه های خود استفاده نمایید.

۲- ایجاد صفحه فروش برای هر دامنه به صورت مجزا

در این روش، هنگامی که شخصی آدرس دامنه شما را در مرورگر خود وارد می نماید با صفحه ای روبرو می شود که شما در آن اعلام کرده اید قصد فروش دامنه را دارید و اطلاعات تماس خود را نیز قرار داده اید. این روش را می توان موثرترین روش برای فروش یک دامنه در نظر گرفت.

در این روش شما به یک هاست نیاز دارید که addon domain نامحدود داشته باشد تا بتوانید تمام دامنه های خود را بر روی همان هاست قرار دهید و برای تمام آن ها صفحه فروش مجزا ایجاد کنید.

چنین هاستی را می توانید با قیمتی در حدود ۱۳۰۰۰۰ تا ۳۰۰۰۰۰ تومان به صورت سالیانه اجاره نمایید. برای بررسی هاستینگ های مختلف، می توانید به مقاله آشنایی با هاست مراجعه نمایید.

سپس به راحتی می توانید با یک سرچ ساده در گوگل، یک قالب رایگان برای فروش دامنه بیابید و آن را دانلود نمایید. در ادامه فقط کافیست نام دامنه و سایر مشخصات را در فایل پیدا کرده و مطابق میل خود تغییر دهید و قالب را در هاست خود بارگذاری نمایید.

۳- استفاده از سرویس های پارک دامنه برای ایجاد صفحه فروش

شما می توانید دامنه‌هایی که به نام خود ثبت کرده اید را در سرویس‌های پارک دامنه مانند پارکینا بصورت رایگان پارک کنید و با استفاده از قالب های از پیش آماده فروش دامنه، برای دامنه های خود صفحه فروش مجزا ایجاد نمایید.

بدین منظور کافیست در پارکینا عضو شوید و DNSهای دامنه های خود را روی سرور پارکینا تنظیم نمایید و قالب موردنظرتان را از لیست قالب‌های موجود در پارکینا انتخاب کنید.

در قالب‌هایی که برای فروش دامنه وجود دارد، امکان قرار دادن متن دلخواه نیز پیش بینی شده است و همچنین اشخاص مختلف می‌توانند از فرم تماس موجود در قالب، برای شما پیام بفرستند.

در حقیقت این روش می تواند جایگزین راهکار شماره ۲ شود، تا بتوانید بدون تهیه هاست و به صورت رایگان، برای تک تک دامنه های خود صفحه فروش مجزا ایجاد نمایید.

۴- ایجاد یک سایت و لیست کردن تمام دامنه هایی که قصد فروش دارید

می توانید یک سایت راه اندازی کنید و در آن تمام دامنه هایی که قصد فروششان را دارید، با قیمت و جزئیات لیست نمایید. در این سایت می توانید اطلاعات تماس خود را قرار دهید و یا حتی فرم سفارش و پرداخت آنلاین برای خرید دامنه ها ایجاد نمایید.

چنین سایتی را می توانید به راحتی به وسیله وردپرس راه اندازی کنید. برای راه اندازی سایت با استفاده از وردپرس، می توانید به مقالات آموزش نصب وردپرس و آموزش کار با وردپرس مراجعه نمایید.

قیمت ثبت دامنه های مختلف

برای بررسی قیمت دامنه های مختلف، می توانید از مقاله آشنایی با دامنه استفاده نمایید. همچنین می توانید لیست قیمت ها را در سایت هایی مانند طلاهاست، هاست ایران، وب رمز، ایران هاست و رادکام مشاهده و مقایسه نمایید.

دامنه های ir. را می توانید به صورت مستقیم در سایت ایرنیک (مرکز ثبت دامنه‌های مرتبه اول کشوری) ثبت نمایید. هزینه ثبت دامنه های ir به صورت مستقیم در ایرنیک در حال حاضر برابر با ۱۶۰۰۰ تومان برای مدت یکسال است. البته می توانید این دامنه ها را از طریق نمایندگان رسمی با قیمت بسیار ارزان تر ثبت نمایید. به عنوان مثال می توانید به سایت طلاهاست مراجعه کنید. تعرفه ثبت دامنه های ir. در حال حاضر در این سایت حدود ۴۰۰۰ تومان است.

تعرفه های ثبت دامنه های دیگر نیز در سایت های ارائه دهنده خدمات هاست و دامنه، متفاوت است. به طور کلی دامنه های com. را نیز می توان با هزینه ای بین ۳۷۰۰۰ تا ۵۵۰۰۰ تومان به ثبت رسانید. می توانید در سایت هایی که پیش تر اشاره شد، لیست قیمت ها را مقایسه کنید و مناسب ترین را انتخاب نمایید.

راهکارهایی برای موفقیت در کسب درآمد از خرید و فروش دامنه ها

 • صبور باشید و در فروش دامنه ها عجله نکنید. شاید لازم باشد بعضی دامنه ها را بیش از یک سال نیز حفظ نمایید.
 • با بررسی قیمت دامنه ها در سایت های خرید و فروش دامنه، مانند rond.ir قیمتی منطقی و مناسب برای دامنه های خود تعیین کنید. حتما توجه نمایید که قیمتی که برای دامنه خود تعیین می کنید، در تمام بسترهایی که دامنه را برای فروش عرضه می دارید، یکسان باشد.
 • سعی کنید از تمام روش هایی که برای فروش دامنه نام بردیم، به صورت همزمان استفاده نمایید.
 • برای صفحه‌ی فروش دامنه ها، از قالبی حرفه ای و زیبا استفاده کنید.
 • مهارت مذاکره کردن و جلب اطمینان خریدار را به خوبی فرا بگیرید.

لیست آموزش های مفید و ضروری برای کسب درآمد از خرید و فروش دامنه

مطالعه مقالات و آموزش های زیر برای تکمیل اطلاعات شما در مورد دامنه و کسب درآمد از خرید و فروش دامنه می تواند بسیار مفید و ضروری باشد.

جمع بندی

در ابتدای مقاله با فلسفه کسب درآمد از خرید و فروش دامنه آشنا شدیم و پتانسیل درآمدزایی این روش را بررسی نمودیم. سپس به اطلاعات و ویژگی های لازم برای موفقیت در این کسب و کار اشاره کردیم. در ادامه به ویژگی های دامنه های با ارزش پرداختیم و در نهایت، روش های مناسب برای فروش دامنه را معرفی کردیم.

میلیونر باش امیدوار است آموزش کسب درآمد از خرید و فروش دامنه مورد پسند شما عزیزان واقع گردد.

5/5 - (3 امتیاز)

4 نظر در “کسب درآمد از اینترنت با خرید و فروش دامنه

 • جولای 25, 2020 در 8:30 ق.ظ
  پیوند یکتا

  سلام دامنه زیر به فروش میرسد
  {MelodyTime.ir}
  ۰۹۱۳۹۰۰۹۳۴۱

  پاسخ
 • فوریه 4, 2020 در 4:41 ب.ظ
  پیوند یکتا

  فروش دامنه stedio.ir
  دامنه استدیو قیمت ۷ ملیون تومان + ۵ دامنه خاص دیگر به صورت رایگان
  asghat.ir= اسقاط
  jenahi.ir= جناحی
  mellatkala.ir= ملت کالا
  ersalpanel.ir= پنل ارسال
  دامنه تک کلمه ای، مناسب برای سایتهای خبری و رسانه، فرهنگی آموزشی، مشاغل تجاری صنعتی و … تخفیف دارد.
  ارزش این دامنه بیش از این است.

  پاسخ
 • آوریل 17, 2018 در 2:56 ب.ظ
  پیوند یکتا

  ممنون من میخام به تازگی این شغل را آغاز کنم

  پاسخ
  • آوریل 17, 2018 در 8:17 ب.ظ
   پیوند یکتا

   سپاس از همراهی شما
   برای شما از صمیم قلب آرزوی موفقیت داریم.

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *