آشنایی با مهارت های بازاریابی و تکنیک های موفقیت در فروش

پس از آشنایی با پیش نیازهای کسب درآمد از اینترنت و ایجاد بسترهای مورد نیاز، اینک به بررسی مهارت های لازم در زمینه بازاریابی و موفقیت در فروش با محوریت مشاغل اینترنتی خواهیم پرداخت.

marketing , بازاریابی

همان گونه که می دانید در دنیای امروز، بازاریابی و علم فروش از تاثیر گذارترین عوامل در رشد و موفقیت هر کسب و کار به حساب می آیند و موفقیت در هر شغلی در گرو کسب مهارت های بازایابی و آشنایی با تکنیک های فروش می باشد. بنابراین در ذیل با برخی از این مهارت ها و تکنیک ها آشنا خواهیم شد.

برخی از مهمترین مهارت های بازاریابی در مشاغل اینترنتی

۱- مهارت در نگارش

در مشاغل اینترنتی، پل ارتباطی بین شما و مخاطبانتان، عمدتا عبارات و کلمات هستند. بنابراین افزایش مهارت در نگارش به منزله ی افزایش قدرت اثرگذاری بر روی مخاطب است.

نگارش شیوا و فصیح به شما کمک می‌کند تا به راحتی، یک مراجعه‌کننده را به یک مشتری برای خود تبدیل کنید. همچنین اشکالات تایپی و نگارشی به راحتی می‌تواند موجب منصرف شدن یک مشتری بالقوه شود.

بنابراین سعی کنید تا جایی که می توانید با اصول نگارشی و فنون اثرگذاری بر روی مخاطب آشنا شوید و با مطالعه ی کتاب های مفید، مهارت های خود را در این زمینه افزایش دهید.

۲- مهارت در طراحی سایت

اگر می‌خواهید در دنیای امروز، مشتریان بیشتری جذب نمایید، طبیعتا نیاز به داشتن یک وب سایت جذاب دارید که مشتریان پس از ورود به آن، به راحتی متقاعد به خرید شوند.

بدین منظور می توانید به آموزش وب سایت و روش های راه اندازی آن که توسط میلیونر باش برای شما مهیا شده است، مراجعه کنید و اصول اصلی و مهم تهیه و نگهداری یک وب سایت را یاد بگیرید. سپس می توانید به مرور زمان و با مطالعه و کسب تجربه، مهارت های خود را در این زمینه افزایش دهید.

همچنین فراموش نکنید که به دلیل اهمیت موبایل در جامعه‌ی امروز، باید تمام بسترهایی که ایجاد می نمایید، همواره بهترین کارایی را بر روی دستگاه‌های موبایل داشته باشند.

۳- آشنایی با سئو و نکات کلیدی در تولید محتوا

بهینه سازی در نتایج موتورهای جستجو یک استراتژی بنیادی برای به چشم آمدن و دیده شدن یک وب سایت در فضای آنلاین است. سئو در حقیقت مهارتی بسیار ارزشمند برای بازاریابی به حساب می آید، چرا که موجب می‌شود تا مشتریان بالقوه، شما را به راحتی پیدا کنند.

از طرفی هیچ شکی نیست که تولید محتوای با کیفیت با رعایت اصول سئو، از اساسی ترین نکات برای بهبود سئوی سایت است. جمله ای معروف در این زمینه وجود دارد که می گوید: “محتوا پادشاه است.”

بنابراین اگر می خواهید سایت شما در نتایج جستجو جایگاه مناسبی پیدا کند، برای تولید محتوای با کیفیت، به اندازه کافی تلاش نمایید و سعی کنید همواره نسبت به قواعد سئو در تولید محتوا به روز باشید.

همچنین توصیه می کنم برای بهبود جایگاه سایت خود در الکسا، حتما تولبار الکسا را نصب کنید. بدین منظور کافیست با استفاده از مرورگر کروم یا فایرفاکس به آدرس http://www.alexa.com/toolbar مراجعه نمایید و در صفحه بازشده بر روی دکمه Install Alexa Browser Extension یا Install Toolbar کلیک کنید.

۴- مهارت در برندسازی

سعی کنید نام، رنگ و لوگویی مناسب برای معرفی کسب و کار خود برگزینید. این موارد باید به گونه ای انتخاب شوند که به بهترین شکل، کسب و کار شما و فضای آن را توصیف کنند. همچنین حاوی انرژی و تصویری مثبت و ماندگار باشند.

سپس با عملکرد خوب و پایبندی به تعهد، ذهنیت مثبت نسبت به برند خود ایجاد نمایید.

۵- روابط عمومی و مدیریت اعتبار

روابط عمومی و مدیریت اعتبار، مهارت‌های بسیار حیاتی برای یک بازاریابی موفق به حساب می‌آیند. شما باید سعی کنید هر روز، دایره‌ی ارتباطی خود را بزرگ و بزرگ تر کنید. بدین منظور باید برای کسب و کار خود ارزش قائل باشید و در هرجایی با افتخار از آن یاد کنید. از کوچکترین فرصت ها برای معرفی کسب و کار خود به دیگران استفاده کنید. همچنین همواره ارتباط خود را با مشتریان حفظ کنید و تلاش کنید اعتبار خود را نزد آنان افزایش دهید. این فرایند شامل تشویق کردن کاربران به درج نظرات و نقد، پاسخ‌گویی به مشتریان ناراضی و ترویج یک تصویر مثبت از خود و برند خود است.

۶- مهارت در تجزیه و تحلیل آمارهای سایت

تقریبا تمام مدیران سایت های موفق، آمار سایت خود را به دقت تحلیل می کنند. برای بدست آوردن آمار، روش های مختلفی وجود دارد که یکی از این راه ها استفاده از ابزارها و افزونه های آمارگیر است.

بر اساس نظر سایت هاب اسپات که از منابع مهم و معتبر درزمینه بازاریابی اینترنتی در سطح جهان است، در سال ۲۰۱۸ صنایع مختلف با کمبود ۱٫۵ میلیون نفری از مدیرانی مواجه خواهند بود که از زیرکی و دانایی کافی برای تحلیل داده‌های موجود برخوردار باشند. مهارت‌های تحلیلی به شما کمک می‌کنند تا اطلاعات حاصل از رفتار کاربران اینترنتی از قبیل میزان تعامل آن‌ها با وب سایت، سابقه خرید آن‌ها بر روی وب سایت شما و . . . را موردبررسی و تحلیل قرار دهید.

سپس با استفاده از این اطلاعات می توانید، تصمیمات راهبردی بگیرید، نقاط قوت خود را تقویت کنید و نقاط ضعف خویش را پوشش دهید و در نتیجه فروش خود را ارتقا بخشید.

۷- استفاده از شبکه های اجتماعی

شبکه های اجتماعی در جامعه ی مدرن از جایگاهی تاثیر گذار برخوردار هستند و این اثر گذاری روز به روز در حال افزایش است. همین امر موجب شده است که تقریبا تمامی بازاریابان و فعالان اقتصادی توجه خاصی را به این شبکه ها مبذول دارند.

بنابراین آشنایی با پتانسیل این شبکه ها و کسب مهارت های لازم در این زمینه، می تواند کمک شایانی به شما، در جذب مشتریان بالقوه نماید.

برای آشنایی با این شبکه ها و نحوه ی فعالیت در آن ها می توانید به مقاله‌ی شبکه های اجتماعی مراجعه نمایید.

۸- مهارت در کار تیمی

متاسفانه در ایران، کار تیمی آنچنان که باید، جا نیفتاده است. اما تقریبا پشت تمام کسب و کارهای موفق در جهان، تیمی موفق قرار دارد، نه شخصی موفق.

تیم شدن می تواند موج های شما را تقویت کند و طوفانی از موفقیت، رقم بزند. سعی کنید مهارت های تیمی کار کردن را کسب کنید و به عبارتی قادر به ارتباط برقرار کردن و همکاری سازنده با دیگران بر روی زیرساخت‌های متنوع و مختلفی باشید. اگر در پی کسب موفقیت در دوره کنونی هستید، داشتن مهارت‌های کار تیمی نیز بسیار حیاتی است.

۹- مهارت در شناخت نیازهای مشتری

اگر می خواهید مشتری را به سمت خود جذب کرده و او را متقاعد به کار کردن با خودتان کنید، باید از نیازهای او خبر داشته باشید. دانستن اولویت های کسب و کارتان، بخش مهمی از نشان دادن ارزش به مخاطبین و ایجاد روابط است. یکی از بهترین راه ها برای کسب اطلاعات بیشتر درمورد بازار هدف، تحقیق از مشتریان کنونی درمورد نیازها و خواسته هایشان است. این کار را می توانید با نظرسنجی های آنلاین و مصاحبه ها انجام دهید.

۱۰- مهارت های تحقیقاتی

از پیدا کردن اطلاعات ارزشمند برای توسعه‌ی کسب وکار خود تا یافتن آدرس ایمیل کسی، پیدا کردن خبرنگارها و روزنامه نگارانی که درمورد محصولاتتان بنویسند و یا کشف علایق و نظرات مخاطبانتان، همه و همه به مهارت های تحقیقاتی شما بستگی دارد.

سعی کنید در تیم خود، حتما از فردی با مهارت های تحقیقی عالی استفاده کنید و یا حداقل خود را به این مهارت ها مسلح نمایید.

نکته های طلایی برای فروش بیشتر

 • مشخصات محصول برای مشتری مهم نیست بلکه آنچه با خرید محصول بدست خواهد آورد، برایش اهمیت دارد. سعی کنید امکاناتی که مشتری به دنبال آن هاست را بیابید و در مورد آن ها را توضیح دهید.
 • دانش و اطلاعات خود را به رخ مشتری نکشید و فقط سوالات او را پاسخ دهید.
 • فرآیند فروش میدان مبارزه نیست که فقط شما از آن پیروز خارج شوید. بازی برد – برد را بیاموزید و به توافقی دست یابید که منافع دو طرف در آن لحاظ شده باشد. در غیر اینصورت منتظر نقض قرارداد و مشکلات بعدی باشید.
 • هنر خوب شنیدن را بیاموزید. هوشمندانه شنیدن شرط اول فروش صحیح و موفق است.
 • هر شغلی آفتی دارد. آفت فروش هم عجله و غرور است. عجله برای عقد قرارداد و غرور برای اولین موفقیت ها.
 • این جمله را با تمام وجود باور کنید که: “مهمترین هدف در فروش، کسب رضایت مشتری است.”
 • با ارائه تعریف و تبلیغات متناسب با خواسته های مشتریان، کالا و یا خدمات خود را به محصولی جهت رفع نیاز آن ها تبدیل نمایید.
 • در تبلیغ برای محصولات خود، از کیفیت برتر، عالی و. . . صحبت نکنید. این عبارات خیلی تکراری شده. به جای این عبارات از ویژگی های متفاوت محصول خود نام ببرید و آن را در ذهن ها متمایز سازید.
 • مردم باید شما را با مهارت و تجربه‌ای خاص بشناسند. آن را هوشمندانه انتخاب کنید و به مردم معرفی نمایید.
 • برای فروش و بازاریابی موفق، به خلاقیت نیاز جدی دارید. بنابراین همواره آرامش خود را حفظ کنید و خوب ببینید و بشنوید. نیازها را درک نمایید و راه کارهای نوین برای رفع آن ها بیابید.

سخن پایانی

در این آموزش به مهارت های بازاریابی و تکنیک های فروش بیشتر پرداختیم و سعی نمودیم شما را با نکاتی مفید در این زمینه آشنا سازیم. امیدواریم این نوشته مورد رضایت شما همراهان گرامی واقع گردد.

همچنین جهت مطالعه ی بیشتر در این باب، می توانید مقاله ی بازار‌یابی و مهندسی فروش را که توسط تیم پولسازان ایران زمین برای شما فراهم شده است، مطالعه نمایید.

اینک آموزش های لازم برای ورود به دنیای تجارت الکترونیک را دیده‌اید و آمادگی کافی برای ورود به این بازار را کسب نموده‌اید. بنابراین از این پس قادر خواهید بود تمام روش هایی که در میلیونر باش برای کسب درآمد از اینترنت ارائه می شود را دنبال و اجرا نمایید.

4.2/5 - (5 امتیاز)

4 نظر در “آشنایی با مهارت های بازاریابی و تکنیک های موفقیت در فروش

 • ژانویه 1, 2020 در 1:13 ب.ظ
  پیوند یکتا

  سلام خوبین ببخشید چکا کنم ترافیک سایتم بره بالا
  سایتی رو معرفی میکنین ک آمار بازدیدش بالا باشه و من بخوام توی اون تبلیغات بزارم.
  چ پولی ؟ چ رایگان…؟ آیا این روش تاثیر داره توی افزایش بازدید سایت؟؟؟؟
  سایت exchange24.ir ایا بازدید هاش واقعیه؟؟یا نه؟؟؟

  مرسی

  پاسخ
  • ژانویه 1, 2020 در 9:32 ب.ظ
   پیوند یکتا

   سلام خدمت شما کاربر گرامی
   بهترین و اصولی ترین روش برای افزایش بازدیدکننده سایت، تولید محتوای با کیفیت است. این روش موجب می شود به طور پیوسته و به صورت ماندگار رتبه شما در موتورهای جستجو بهبود یابد و در نتیجه مخاطبان بیشتری کسب نمایید. بنابراین سعی نمایید ابتدا به دنبال تولید مقالات و محتوای مفید و سئو سازی شده در زمینه کسب و کار خود باشید.
   سایر روش ها کاملا موقتی هستند و ترافیک شما را در کوتاه مدت افزایش می دهند اما در نهایت حاصل مناسبی نخواهند داشت. اگر مایل به استفاده از این روش ها هستید، سایت هایی مانند فیس نما، میترا رنک یا سایتی که نام بردید مناسب هستند. هرچند که بنده این روش ها را توصیه نمی کنم.
   همچنین قدرت شبکه های اجتماعی را فراموش نکنید. سعی کنید صفحه های اجتماعی پر مخاطب داشته باشید و تا می توانید مخاطبان را افزایش دهید. در این زمینه می توان پس از داشتن محتوای مناسب و با کیفیت به صفحات پر طرفداری که در راستای فعالیت شما نیز هستند، تبلیغات داد.
   موفق باشید.

   پاسخ
 • می 22, 2018 در 10:03 ق.ظ
  پیوند یکتا

  سلام خدمت شما دوستان میلیونرباش. کلیه مطالبتون رو یه مرور کلی کردم و همشون بسیار جالب و زودبازده به نظر میرسن. یه وبلاگ هم راه اندازی کردم مخصوصا از بخش خریدوفروش دامنه و هاست و همچنین نویسندگی خیلی خوشم اومد👏👏حالا سوالم اینجاست ایا تو تمام موارد میشه کار کرد یا مورد خاصی رو انتخاب کنیم با توجه به تجربتون بگین .واینکه نویسندگی رو چجوری شروع کنیم با توجه به هشداری که اعلام کردین .سایتهای معتبر خارجی برا نویسندگی میتونین معرفی کنین و میشه فعالیت کرد؟؟مننون از راهنماییتون

  پاسخ
  • می 23, 2018 در 10:22 ق.ظ
   پیوند یکتا

   سلام خدمت شما کاربر گرامی
   از همراهی و انرژی مثبت شما سپاسگزاریم.
   از اینکه فعالیت خود را آغاز نموده اید بسیار خرسندیم و برای شما آرزوی موفقیت می نماییم. اما این نکته را در نظر بگیرید که کسب و کارهای اینترنتی اصولا زودبازده نیستند و باید صبر داشته باشید و به اندازه کافی انرژی صرف نمایید.
   در ادامه سعی می کنم به پرسش های شما در حد توان پاسخ دهم:
   ۱- بله می توانید در چندین زمینه به صورت موازی فعالیت خود را آغاز و به پیش ببرید.
   ۲- از نظر بنده بهتر است در چند زمینه مورد علاقه ی خود که احساس می کنید می توانید موفق باشید، فعالیت خود را آغاز نمایید. البته هرگز برنامه ی خود را شلوغ نکنید. زیرا موجب می گردد کنترل آن از توانتان خارج گردیده و در هیچ یک از زمینه ها نتوانید بازده مناسبی بگیرید و کلا دلزده شوید. سعی نمایید در حد توان و وقتی که می توانید صرف نمایید، در چند زمینه که علاقه و توانایی دارید فعالیت نمایید و کم کم با بررسی نتایجی که از زمینه های محتلف می گیرید، در مورد انرژی و زمانی که برای هر یک از روش ها می خواهید صرف کنید، تصمیم بگیرید.
   ۳- در مورد نویسندگی باید خدمت شما عرض کنم، متاسفانه در حال حاضر در ایران سایت معتبری که بتوانیم در این زمینه معرفی کنیم وجود ندارد. سایت هایی هستند که به نویسنده نیاز داشته باشند و یا برای تولید محتوا پول بپردازند (می توانید آموزش آشنایی با سایت های فریلنسینگ را بررسی کنید) اما اینکه به ازای تعداد بازدید از نوشته شما دستمزد پرداخت شود، سایت معتبری وجود ندارد.
   ۴- در لینک زیر می توانید ۱۰ تا از بهترین سایت های انگلیسی زبان که در ازای نویسندگی دستمزد پرداخت می کنند را مشاهده نمایید. البته اینکه بتوانید در آن ها فعالیت نمایید به مهارت ها و توانایی های شخص شما بستگی دارد که می توانید بررسی نمایید.
   https://www.malleeblue.com/best-article-writing-sites-for-earning-money-online
   موفق باشید.

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *